Алмазне озеро розташоване на лівому березі в місті Києві на території житлового масиву Троєщина.
Озеро має велику глибину до 30 метрів і велику площу, починається воно від вулиці Крайня і закінчується ТЕЦ-6.
З одного боку озера по всій його довжині розташований сосновий ліс і лісове кладовище, а з іншого його боку розташований завод Алмаз, монетний двір, гаражі та промзона.
Берег піщаний, з боку лісового цвинтаря він стрімкий, з іншого боку озера навпроти лісу є кілька піщаних пляжів.
Вода в озері чиста і прозора, навіть у серпні місяці попри сильне цвітіння водоростей.
Риболовля на озері Алмазне
Якщо говорити про безкоштовну риболовлю на алмазному озері, то риба тут є, і її досить велика кількість. Спіймати рибу на Лісовому озері важко через велику акваторію, але можливо, якщо знати глибини і рельєф дна.
Переважно ловиться на Алмазному озері така риба як: карась, краснопірка, плітка, густера, окунь, щука, лящ, підлящик, лин. Подейкують про те, що на Алмазному ловлять сомів, але я не можу підтвердити цю інформацію, оскільки сам цього не бачив.
Ловлять переважно поплавцевою вудкою і фідером з берега. Є на озері і вимостки, з яких можна ловити рибу, глибина одразу за вимостками в деяких ділянках 2,5-3,5 метрів. Наживку застосовують різну, найпопулярніша наживка для риболовлі на Алмазному озері – це: червоний хробак і опариш, перловка. Обране місце для риболовлі потрібно постійно загодовувати, щоб утримати рибу.
Восени та навесні спінінгом ловлять щуку й окуня на блешню та воблера. Взимку лід утворюється на всьому озері і ловити можна в будь-якому місці. Взимку можна ловити на Алмазному озері окуня і плотву на мотиля, і на рідке тісто.
Можна їсти рибу виловлену на Алмазному озері?
Багато хто гидливо ставиться до риби, яку виловлено в Алмазному озері, через те що поруч кладовище.
З одного боку, звісно зрозуміло чому гидують, а з іншого боку вода в озері відповідає всім епідеміологічним нормам, а м’якоть риби, що водиться в Алмазному озері, не має сторонніх запахів.
Скоро відкриється зона відпочинку на березі Алмазного озера
Незабаром на березі алмазного озера на Троєщині з’явиться зона відпочинку. Тут буде пляж, альтанки, футбольне та волейбольне поле. Знаходиться це все навпроти лісового кладовища між гаражами і заводом. Не дуже підходяще місце для відпочинку, чи не так? Це буде відкриття другої зони відпочинку, перша розташована на початку озера.
Останнім часом почастішали випадки, коли відпочивальники залишають після себе багато сміття, робити це не потрібно.
Троєщина, звісно, не найкультурніший район, але я вірю в те, що тут живуть нормальні адекватні люди, яким не важко забрати із собою сміття і викинути його в сміттєвий бак.
Гриль зона на алмазному озері
Для людей, які хочуть просто відпочити на алмазному озері, є спеціальна гриль-зона – це обладнані місця з альтанками і мангалами, що стоять поруч, на яких Ви можете приготувати смачний шашлик, рибу, овочі. Зрозуміло, що оренда такого мангала не безкоштовна, а вартість потрібно уточнювати безпосередньо у господаря.
Практично на всій території озера розпалювати багаття заборонено, але якщо у вас є свій маленький переносний мангал, ви можете ним скористатися за умови, що ви перебуватимете на протилежному від лісу березі.
Не забувайте, що впродовж усього літа дуже велика ймовірність виникнення лісових пожеж, тож щоб уникнути неприємностей, обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, перебуваючи поруч із лісом.
Алмазне озеро взимку
Взимку Алмазне озеро вкривається льодом, товщина льоду безпосередньо залежить від температури повітря взимку. На початку озера з боку житлового масиву Троєщина зазвичай товщина льоду більша, ніж наприкінці озера. Оскільки глибина на алмазному озері дуже велика, взимку можна рідко зустріти зимових рибалок, які б ловили на середині озера.
У 2018 КП Плесо розпочало капітальний ремонт озера, про це йдеться на стенді, який представлений на фотографії нижче. Зараз у цьому місці стоїть земснаряд, відбувається намив піску.
Не забувайте прибирати після себе сміття і гарного відпочинку!
Бережіть природу!
До швидких зустрічей, цією статтею можна поділитися в соціальних мережах.