Встановлення факту прийняття спадщини

закон

Щоб вступити в права спадкоємця, не завжди обов’язково протягом 6 місяців звертатися до державного або приватного нотаріуса з відповідною заявою та пакетом необхідних документів. Якщо у спадкодавця відсутні інші родичі, єдиний спадкоємець, який проживав разом зі спадкодавцем, може повноправно користуватися майном, отримавши це право автоматично.

Однак цей варіант нерідко створює істотні проблеми, коли спадкоємець вирішує прийняту спадщину реалізувати. У цьому випадку встановлення факту прийняття спадщини astarta-law.com.ua/vstanovlennya-faktu-prijnyattya-spadshhini/ доведеться здійснити в судовому порядку.

Закон встановлює порядок вступу в права спадкоємця шляхом звернення до частого або державного нотаріуса протягом 6 місяців з моменту зафіксованої смерті спадкодавця. Якщо цього не зробити, але при цьому оплачувати комунальні рахунки, здійснювати ремонтні роботи, це може бути розцінено як прийняття спадщини. До якогось часу така ситуація нічим не обтяжує ні формального спадкоємця, ні державу. Але коли спадкоємець побажає здати квартиру в оренду, переоформити особові рахунки на надання комунальних послуг та ін., відсутність офіційно зафіксованого права стає величезною проблемою.

закон

В окремих випадках нотаріус може самостійно зафіксувати факт вступу в спадщину та виписати відповідне свідоцтво. Наприклад, це можливо, коли спадкоємець спільно проживав зі спадкодавцем, був прописаний у квартирі, представив необхідні докази. Але коли у нотаріуса виникають сумніви, та у видачі свідоцтва відмовляють, можна звернутися в суд, подавши пакет необхідних документів.

Алгоритм дій

Щоб законно вступити в права спадкоємця, потрібно:

  1. Протягом 6 місяців з’явитися до нотаріуса з документами, або надати суду докази прийняття спадщини в зазначений термін.
  2. У разі отримання письмової відмови у видачі свідоцтва, необхідно звернутися в суд. Якщо мова йде про спадкування квартири або будинку, заяву слід подавати за місцем знаходження нерухомості.

Можуть знадобитися наступні документи:

  • довідка про спільне проживання;
  • квитанції про оплату зборів, податків, комунальних платежів;
  • квитанції про виплату боргів та кредитів спадкодавця;
  • довідка про використання дачі, гаража, виписана офіційними представниками дачних та гаражних кооперативів або товариств.

Допомога юристів

Якщо у вас виникли проблеми з оформленням прав успадкування, фахівці юридичної компанії «Астарта» можуть запропонувати всебічну допомогу в оформленні необхідних документів та супроводі справи на всіх етапах. Звертайтеся!

Поделитесь этой записью

Редактор, работает над проектом с 2010 года. Специализация: интернет-маркетинг, обзоры профильных мероприятий, отраслевые новости. Языки: английский, русский, украинский.

ADVplus
Добавить отзыв или комментарий

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.