5 Головних помилок під час продажу автомобіля

Vintage car

Друзі, всім привіт! З вами інтернет журнал ADVplus. Багато хто з вас, звісно, хотів би прочитати статтю “5 помилок під час купівлі вживаного авто”. І вона звичайно буде, якщо ця стаття вам сподобається. Але сьогодні ми поговоримо про те, що багато хто з вас у новому теплому сезоні хоче продати застарілий автомобіль і, скажімо, поміняти автомобіль на новий або просто інший.

pexels-photo-210019.jpeg
Photo by Pixabay on Pexels.com

Так от, сьогодні я хотів би торкнутися теми, яких помилок ви припускаєтеся під час продажу свого особистого автомобіля, і що в жодному разі не потрібно робити і на що не потрібно в жодному разі погоджуватися під час продажу авто. Тому що так чи інакше все це виливається у втрату ваших особистих грошей. Вони вам знадобляться на інший автомобіль і на багато ще чого, в принципі, іншого можна їх витратити врешті-решт. Отже, 5 помилок під час продажу вживаного авто.

Перша помилка під час продажу автомобіля

Перше, друзі, що б я зазначив. Якщо ви встановили якусь для себе середню ринкову ціну на свій автомобіль, виходячи з інших пропозицій на ринку, інших оголошень таких самих автомобілів у такому самому технічному стані тощо, ви б дивилися, за скільки продаєте за ціною конкретно вашу модель автомобіля, у вашому стані, комплектації тощо.

У жодному разі не погоджуйтеся на різні автоаукціони, майданчики з викупом, перекупы і так далі. Щойно ви викладете своє оголошення про продаж свого авто на всіх відомих вам ресурсах, вам обов’язково надійдуть такі пропозиції.

Дзвонитимуть, писатимуть у приватну пошту і робитимуть, на їхній погляд, вигідні пропозиції, які будуть вам збивати з вашої ціни близько 20-30%, як мінімум. І пропонувати гроші тут і зараз, але після діагностики. Тобто при ціні, наприклад, ліквідного автомобіля, наприклад, 20 000$ 5-річного, різні, назвемо їх так загалом, перекупи, будуть пропонувати вам ціну приблизно 18 000$. Погоджуючись на це, одразу скажу, пропозиція, або у вас занадто багато грошей, або ви їх можете легко заробити і вам їх не шкода.

black coupes
Photo by Torsten Dettlaff on Pexels.com

Якщо ні, то завжди дотримуйтеся своєї конкурентної ціни відповідно до ринку. Якщо у вас автомобіль юридично чистий, якщо він не був у серйозних ДТП, технічно справний і обслужений, чого вам боятися? Зрозумійте, ви завжди знайдете свого покупця і залишите при своїх саме за такою ось психологією і діють такі ось перекупи, коли пропонують вам не паритися, а витратити одну годину і авто продано. Гроші при вас, але 20-30% мінус. Заманливо, але з вашими природними фінансовими втратами. А пізніше ви побачите свій колишній автомобіль тільки під іншим оголошенням на 2 000$ дорожче, ніж ви його продали. Або можна сказати, ніж у вас його купили.

Друга помилка під час продажу автомобіля

Друге, хлопці, під час продажу автомобіля, коли ви вже оформили договір купівлі-продажу з новим власником, отримали ваші грошики, все чудово, дуже часто багато хто з вас припускається такої помилки.

Коли вам каже новий власник, слухай, у тебе ж є страховка на автомобіль, вона ж тобі більше не потрібна, вже скоро закінчиться. Можеш мені вписати в неї і віддати, так би мовити? Ну чо, тобі шкода, чи що? І вона у вас реально, як правило, є і діє ще пару тижнів, місяців і так далі. Під час подання заяви в страхову потрібно туди йти, писати заяву. Виплати, як правило, можна сказати невеликі там.

І морочитися з цим багато хто з вас просто не має у вас бажання. Тим більше переоформити на нове авто вашу ж страховку, за правилами, не можна. Так ось, у жодному разі не погоджуйтеся віддати, писати у вашу страховку, що закінчується, іншому водієві, якого ви бачите вперше і востаннє, можливо, у своєму житті.

yellow mercedes benz beside trees
Photo by Mike Bird on Pexels.com

Тому що це ваша страхова відповідальність, а не людини, яка буде вписана у вашу страховку. Ви страхувальник цього автомобіля і все, що з цим автомобілем трапиться, можливо, буде саме вашою відповідальністю.

І якщо трапиться ДТП і новий власник буде винен, то всі регреси, підвищувальні коефіцієнти, суми, що перевищують страховий ліміт, медичне лікування постраждалих, всі ці гроші в підсумку стягнуть з вас. Як то кажуть, не будіть лихо, поки воно тихо.

Третя помилка під час продажу автомобіля

Третя помилка, хлопці, теж стосується переоформлення автомобіля. За новими правилами, як ви знаєте, не обов’язково їхати в МРЕВ, а достатньо оформити договір купівлі-продажу і все переоформлення ляже і цим нехай займається новий власник. Зручно? Зручно, але вам може вийти боком.

Багато хто забуває, що продавши свій старий автомобіль, якщо у вас є на руках договір купівлі-продажу, то тільки через 10 днів абсолютно законно ви зможете зняти автомобіль з реєстрації та обліку, оформлений на вас автомобіль. Але це ще не все. Багато хто чомусь вважає, що це, так би мовити, негарний крок і потрібно дати шанс і дочекатися, поки новий власник сам добровільно переоформить автомобіль на себе, що, звісно ж, як правило, і відбувається, але часто трапляється зовсім навпаки. З різних причин. І виходить, що якщо нового власника не примусити перереєструвати автомобіль на себе, то він так і буде їздити з чужими документами, з договором купівлі-продажу на руках, податок на транспортний засіб буде цокати на вас, штрафи, до речі, теж будуть приходити на ваше ім’я і навіть якщо його зупинять ДАІ, він заплатить штраф за прострочення і буде далі ловити штрафи та підсаджувати вас на гроші.

Та багато чого може статися все ще з цим автомобілем, якщо він ще буде зареєстрований на вас, а не на нового власника. Тож майте на увазі, у вас є 10 днів і через 10 днів ви можете сміливо йти в МРЕВ і знімати авто з обліку у зв’язку з продажем автомобіля. І всі юридичні, правові, податкові та інші питання щодо вашого старого автомобіля, ви себе знімаєте і можете спати спокійно. Або робіть зняття з обліку заздалегідь і тоді 10 днів навіть чекати не доведеться. Так, до речі, зовсім забув зазначити такий нюанс.

black asphalt road
Photo by Pixabay on Pexels.com

Під час оформлення договору купівлі-продажу залишайте собі не тільки другий примірник, копію самого договору, а й, за можливості, всі дані нового власника. Навіщо, запитаєте ви? А для того, щоб якщо виникнуть різні правові колізії або, наприклад, коли ви продали автомобіль протягом 10 днів, на ваше ім’я надійшло штрафів, так тисяч на 10-20, а таке трапляється дуже часто, купили авто, наприклад, у Києві і погнали його в регіон зі швидкістю 160+, біля камер навіть не пригальмовуючи. Так ось, дані нового власника, повний правильно оформлений договір зокрема, допоможе вам легко позбутися цих штрафів і багатьох інших претензій, які до вас стосунку не мають.

Четверта помилка під час продажу автомобіля

Четверта помилка багатьох автовласників. Багато хто чомусь вважає, що під час продажу автомобіля потрібно зробити так званий косметичний ремонт кузова. Зауважу, здебільшого непрофесійні, підфарбовують відколи, роблять якусь косметику і так далі.

Так ось, друзі, якщо ви не професіонал, не маляр, не професійний детайлер і так далі, то всі ці операції марні. І це марна трата грошей і часу, і ніяк у продажу не допоможе вам, і дорожче ваш автомобіль від цього не стане. Якщо у вас оглядається автомобіль, наприклад, автопідбирач або людина, ну як би підкована, вона все одно помітить всі ці недоліки, які є і нікуди не поділися.

Зрозумійте, ви не зробите підфарбовування або якесь локальне перефарбування з балончика якогось кузовного елемента, щоб це було непомітно професійному погляду. А людина, ну так званий дилетант, здебільшого на недоліки кузова, що не особливо впадають в око, як-от скольчики, мікроподряпини, вона не зверне жодної уваги.

Тому вкладати в цю невдячну процедуру без професійного підходу немає часу ніякого сенсу і грошей зокрема. Всі ці ось кустарні підфарбовування, замазки і так далі серед малярів називаються залепухи. Тобто за першого ж зовнішнього впливу мийка, піскоструй, просто вода з дороги, ця підфарбована ділянка миттєво відірветься, відвалиться, наче ви нічого і не робили. У підсумку ви даремно витратите і час свій, і гроші, і люди в майбутньому в принципі можуть погано про вас подумати. Тож майте на увазі.

П’ята помилка під час продажу автомобіля

Ну і п’ятий, останній пункт. Багато хто чомусь любить робити так звані позапланові ТО перед продажем автомобіля. Я, до речі, теж належу до таких людей. У мене запитання. Навіщо? Щоб новому власнику було добре, так йому і так буде добре. Дорожчим від цього ваш автомобіль не стане. Спасибі вам, навряд чи хтось скаже.

Обслуговувати новий власник авто все одно буде, як показує практика. У автомобіля є регламентне обслуговування. Регламент і ремонт, який відбувається в момент амортизації того чи іншого елемента авто, ну як би в регламент не входить. Навіщо вам витрачатися на регламентні роботи, коли все і так справно. І ви робили ТО наприклад 5-6 тисяч тому.

І взагалі абсолютно нормально, коли людина купує автомобіль на вторинному ринку, то його потрібно як правило обслужити. Це робить більшість. Якщо ні, то поправте мене. Може вам пофіг, що там робили софтою чи не робили. Або просто махнете там маслиця в двигуні, а вилізе щось чи ні, це вже питання третє. Напишіть у коментарях, що ви з цього приводу думаєте.

Зазначу одну справу, що коли якийсь вузол напрошується серйозний на заміну, це нормально. Тобто без заміни цього елемента майбутній власник, ну скажімо так, нормально експлуатувати автомобіль не зможе.

Поделитесь этой записью

Редактор, працює над проектом з 2010 року. Спеціалізація: інтернет-маркетинг, огляди профільних заходів, галузеві новини. Мови: англійська, російська, українська.

advplus.com.ua
Добавить отзыв или комментарий

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.