7 продуктів, які сприяють підвищенню кількості гіалуронової кислоти в організмі

Гіалуронова кислота є важливим компонентом, який міститься в шкірі, суглобах, очах та інших тканинах. Вона відповідає за зволоження, підтримку форми та еластичності тканин. Ще вона утримує вологу, сприяє загоєнню пошкоджень, а також захищає шкіру від шкідливого впливу зовнішніх чинників. З віком її рівень в організмі може дещо знижуватись, що стає причиною появи зморшок, проблем із зором та болю в суглобах. Саме тому важливо поповнювати її баланс в організмі завдяки правильній дієті. Можна також додатково вживати спеціальні харчові добавки — наприклад, колаген з гіалуроновою кислотою від Solgar. Пропонуємо дізнатись більше про продукти, які підвищують кількість гіалуронки в організмі.

Кістковий бульйон

Бульйон, приготований з хрящів та кісток, є багатим джерелом гіалуронової кислоти. Для його приготування варто кип’ятити кістки та хрящі у рідині протягом 2-5 годин. Користь такої страви полягає у складі. Вона містить білок (приблизно 10 г на кожні 240 мл). Також бульйон є джерелом амінокислот (проліну та глутаміну), а ще — хондроїтину та глюкозаміну, що важливо для підтримки здоров’я суглобів. В бульйоні міститься й колаген, завдяки якому покращується еластичність шкіри та збільшується її рівень зволоження.

Мигдаль

Мигдаль — це горіх, який є дуже популярним серед споживачів завдяки насиченому смаку та універсальності використання. Окрім цих переваг, він  досить поживний, адже в його складі міститься велика кількість білка, корисних жирів та клітковини. Ще мигдаль є джерелом магнію, а також багатий на вітамін Е, який нейтралізує шкідливий вплив вільних радикалів та допомагає боротись з окисним стресом. У самому мигдалі не міститься гіалуронова кислота. Втім магній, що входить до його складу, активує її вироблення в організмі.

Натто

Натто — це традиційна японська страва, яка готується з ферментованих соєвих бобів. Вона відома не лише своїм смаком, але й користю. В ній міститься інозитол — природний цукор, який позитивно впливає на підвищення рівня гіалуронової кислоти в організмі.

Апельсини

Насправді в цитрусових не міститься гіалуронова кислота. Втім у їх складі є нарингенін — флавоноїд, який блокує активність спеціального ферменту, що відповідає за розщеплення гіалуронової кислоти. Таким чином, збільшення споживання цитрусових дозволяє підтримувати здоровий рівень гіалуронки в організмі. Також не слід забувати про загальну користь цитрусових, адже в них міститься вітамін С, який сприяє синтезу колагену, покращує роботу імунної системи, а також сприяє захисту організму від вільних радикалів.

Тофу

У самому тофу теж немає гіалуронової кислоти. Втім до його складу входять фітоестрогени. Ці речовини підвищують рівень гіалуронки, а також колагену в організмі. Крім того, у в кожній порції тофу міститься велика кількість білка. А ще цей продукт є джерелом кальцію, марганцю та селену.

Батат

Батат або солодка картопля — неймовірно поживний продукт. В ньому міститься чимало клітковини, вітамінів А та С, а також марганцю та інших мінералів. Магній, який входить до складу батату, при потраплянні в організм активує вироблення гіалуронової кислоти.

Не слід забувати, що до складу солодкої картоплі входить широкий спектр антиоксидантів, завдяки чому будується надійний захист для організму проти окислювального стресу. Крім того, батат містить бета-каротин — ця сполука знімає запалення та захищає шкіру від різних пошкоджень.

Лосось

Лосось належить до категорії жирної риби, тож він є відмінним джерелом жирних кислот Омега-3. Вони дуже корисні для здоров’я шкіри, оскільки сприяють її зволоженню, еластичності та захисту від шкідливого впливу зовнішніх чинників.

Жирні кислоти сприяють накопиченню гіалуронової кислоти в шкірі. Численні дослідження довели, що регулярне вживання харчових добавок з Омега-3 підвищує рівень гіалуронки. Цей висновок був здійснений на прикладі експерименту, в якому брали участь жінки у віці 45-65 років. Ті пацієнти, хто щодня вживали риб’ячий жир, мали вищий рівень гіалуронової кислоти, аніж ті, хто його не пили.

Поделитесь в социальных сетях!
Yevhen
Yevhen

Редактор, працює над проектом з 2010 року. Спеціалізація: інтернет-маркетинг, огляди профільних заходів, галузеві новини. Мови: англійська, російська, українська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.